« Září 2022 »

Soubor VY_32_INOVACE_02C_StKc.odt, 128,3 KB
Datum 02.07.2013
Autor Mgr. Zita Kučerová
Anotace Žák správně třídí slovní druhy. Pracovní list slouží k poznávání předložek.
Určování slovních druhů
Soubor VY_32_INOVACE_01C_StKc.odp, 99,2 KB
Datum 02.07.2013
Autor Mgr. Eva Štěpánová, Mgr. Zita Kučerová
Anotace Žák správně třídí slovní druhy. Prezentace slouží k seznámení se slovními druhy.
Psaní -i/ -y v koncovkách podstatných jmen- rod střední
Soubor VY_32_INOVACE_18B_Ur.odt, 29,1 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov a vědomě je používá ve vhodné komunikační situaci. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální,slovotvorný, morfologický a syntaktický ve větě jednoduché a souvětí. Pracovní list slouží k procvičení pravopisu v koncovkách podstatných jmen rodu středního.
Psaní velkých písmen
Soubor VY_32_INOVACE_17B_Ur.odt, 22,6 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov a vědomě je používá ve vhodné komunikační situaci. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický a syntaktický ve větě jednoduché a souvětí. Test slouží k prověření znalostí psaní velkých písmen.
Pravopis přídavných jmen
Soubor VY_32_INOVACE_16B_Ur.odt, 20,6 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace V písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický i syntaktický ve větě jednoduché i souvětí. Test slouží k ověření znalostí žáků v oblasti pravopisu přídavných jmen.
Vyjmenovaná slova
Soubor VY_32_INOVACE_15B_Ur.odt, 22,1 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov a vědomě je používá ve vhodné komunikační situaci. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický a syntaktický ve větě jednoduché a souvětí. Test slouží k prověření znalostí vyjmenovaných slov.
Psaní velkých písmen
Soubor VY_32_INOVACE_09B_Ur.odt, 28,2 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov a vědomě je používá ve vhodné komunikační situaci. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický a syntaktický ve větě jednoduché a souvětí. Pracovní list pomůže žákům k vytvoření pravidel, kde se píší velká písmena ve vlastních jménech a názvech. Žáci si procvičí pravopis psaní velkých písmen.
Shoda přísudku s podmětem
Soubor VY_32_INOVACE_08B_Ur.odt, 74,8 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov a vědomě je používá ve vhodné komunikační situaci. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický a syntaktický ve větě jednoduché a souvětí. Pracovní list slouží k procvičení pravopisu shody přísudku s podmětem.
Vyjmenovaná slova
Soubor VY_32_INOVACE_04B_Ur.odt, 33,7 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov a vědomě je používá ve vhodné komunikační situaci. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický a syntaktický ve větě jednoduché a souvětí. Pracovní list slouží k procvičování vyjmenovaných slov.
stáhnout soubor
Pravopis -i/-y v koncovkách přídavných jmen
Soubor VY_32_INOVACE_03B_Ur.odt, 24 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov a vědomě je používá ve vhodné komunikační situaci. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický a syntaktický ve větě jednoduché a souvětí. Pracovní list slouží k procvičení pravopisu koncovek přídavných jmen měkkých , tvrdých a přivlastňovacích.
stáhnout soubor
Psaní -i/-y v koncovkách podstatných jmen- rod mužský
Soubor VY_32_INOVACE_02B_Ur.odt, 22,2 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální a slovotvorný. Pracovní list slouží k procvičování tvoření správných tvarů podstatných jmen a pravopisu v koncovkách podstatných jmen rodu mužského.
stáhnout soubor
Psaní -i/-y v koncovkách podstatných jmen- rod ženský
Soubor VY_32_INOVACE_01B_Ur.odt, 34,8 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální a slovotvorný. Pracovní list slouží k procvičení pravopisu koncovek podstatných jmen.
Pravopis přídavných jmen
Soubor VY_32_INOVACE_13B_Ur.odp, 854,9 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov a vědomě je používá ve vhodné komunikační situaci. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální,slovotvorný, morfologický a syntaktický ve větě jednoduché a souvětí. Prezentace slouží k výkladu učiva o psaní -í/ ý v koncovkách přídavných jmen.
stáhnout soubor
Pravopis předpon s-, z-, vz-
Soubor VY_32_INOVACE_12B_Ur.odp, 725,4 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov a vědomě je používá ve vhodné komunikační situaci. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický a syntaktický ve větě jednoduché a souvětí. Prezentace slouží k výkladu učiva o psaní předpon s-, z-, vz-.
Shoda přísudku s podmětem
Soubor VY_32_INOVACE_11B_Ur.odp, 421,2 KB
Autor Mgr. Iveta Urbanová
Anotace Správně tvoří spisovné tvary slov a vědomě je používá ve vhodné komunikační situaci. V písemném projevu zvládá pravopis lexikální, slovotvorný, morfologický a syntaktický ve větě jednoduché a souvětí. Prezentace slouží k výkladu shody přísudku s podmětem a k procvičení daného pravopisného jevu.