6. Ročník – Výchova k občanství

Soubor VY_32_INOVACE_17B_StKc.odt, 1,5 MB
Autor Mgr. Eva Štěpánová, Mgr. Zita Kučerová
Anotace Žák objasní účel důležitých symbolů našeho státu. Zdůvodní nepřijatelnost vandalského chování. Pracovní list slouží k seznámení s konkrétními místy spojenými s naší historií a pověstmi. Uvědomí si význam těchto míst a důležitost ochrany památek.
Kulturní život
Soubor VY_32_INOVACE_16B_StKc.odt, 14,9 KB
Autor Mgr. Eva Štěpánová, Mgr. Zita Kučerová
Anotace Žák zhodnotí nabídku kulturních institucí. Pracovní list slouží k zopakování kultury hmotné a duchovní.
Soubor VY_32_INOVACE_15B_StKc.odt, 15,5 KB
Autor Mgr. Eva Štěpánová, Mgr. Zita Kučerová
Anotace Žák zhodnotí nabídku kulturních institucí a cíleně z ní vybírá. Pracovní list slouží k zopakování našich významných svátků a k seznámení s kulturními akcemi, které jsou spojené s těmito svátky.
Soubor VY_32_INOVACE_02B_StKc.odt, 16,3 KB
Autor Mgr. Eva Štěpánová, Mgr. Zita Kučerová
Anotace Žák objasní účel důležitých symbolů našeho státu. Pracovní list slouží k seznámení s našimi pověstmi.
stáhnout soubor
Naše vlast - zajímavá památná místa
Soubor VY_32_INOVACE_01B_StKc.odt, 14,7 KB
Autor Mgr. Eva Štěpánová, Mgr. Zita Kučerová
Anotace Žák zhodnotí nabídku kulturních institucí a cíleně z ní vybírá akce, které ho zajímají. Pracovní list slouží k poznávání názvů našich měst a aktuálních akcí.