Vítáme Vás na stránkách Základní školy Unhošť

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich žáků, aktuality, kontaktní údaje atd.

Školní klub

Kalendář

« Červenec 2024 »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Kroužek AJ

Dobrý den, paní ředitelko,
chtěla jsem Vám napsat pár slov ke kroužku angličtiny v druhé třídě a hlavně moc pochválit všechny děti.
Včera se rozdávalo vysvědčení a nejinak tomu bylo i u nás na angličtině. Předposlední hodinu psaly děti velký test, ve kterém jsme si zopakovali všechno, co jsme se za ten půlrok naučili - a že toho není málo! Jak se jmenujeme, kolik je nám let, jak se řeknou členové rodiny, předměty kolem nás, barvy...tolik nových slovíček a děti to zvládly skvěle - byly skoro samé jedničky, jenom dvě dvojky. Na vysvědčení dostali ale všichni velikou jedničku, protože během hodin krásně pracují, zpíváme anglické písničky, cvičíme, počítáme a hrajeme hry - to všechny baví nejvíc.
A protože bylo to vysvědčení, udělali jsme si speciální projektovou hodinu. Když už se dětí angličtinu, měly by přece vědět i něco o zemích, kde se anglicky mluví. A tak se děti rozdělily do skupinek po 4 a každá skupina dostala obálku s barevnými obrázky a papírky s názvy 4 zemí: Velké Británie, Kanady, Austrálie a Spojených států amerických. A pak už to vypuklo - děti měly za úkol přiřazovat obrázky a informace k jednotlivým zemím. Každý něco věděl - že se v Anglii hraje fotbal, že je Socha svobody v New Yorku a tedy v USA, že má Kanada na vlajce javorový list, že jsou v Austrálii klokani...a co nevěděli, o tom vášnivě diskutovali a tipovali. Pak jsme začali sestavovat obrázky na magnetické tabuli. Nejtěžší bylo vybrat správnou mapu daného státu, u toho jsme se hodně zapotili. Nakonec jsme ale všechny obrázky správně přiřadili a o jednotlivých zemích si popovídali. To děti seděly, ani nedutaly. Na závěr hodiny jsme si ještě přezpívali všechny písničky, které jsme se naučili a pak už se děti vydaly domů, na prázdniny.
Přes úschovnu pošlu ještě pár obrázků, i když v tom nadšení jsem úplně fotit zapomněla. Hodina se moc povedla a určitě ve druhém pololetí něco podobného vymyslím :)
Pěkné pololetní prázdniny!
Káťa Doubková

Copyright © 2009-2024 Základní škola Unhošť
Developed by Kinet